Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska zaprasza na bezpłatne szkolenia przed naborami wniosków

 

 

Mieszkasz lub prowadzisz działalność na obszarze gmin Ziemi Bielskiej i chcesz skorzystać z dotacji? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach i skorzystaj z naborów wniosków planowanych na luty 2018 r. Planowane nabory będą obejmować podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej (w zakresie produktu lokalnego, ochrony środowiska), wzmacnianie kapitału i zachowanie dziedzictwa.

Szkolenia, prowadzone przez p. Marzenę Cieślak, eksperta ds. wdrażania podejścia LEADER w ramach PROW 2014-2020, odbędą się w siedzibie Starostwa Powiatowego, ul. Piastowska 40, Bielsko-Biała (sala 122).

Formularz zgłoszeniowy i program znajdują się na stronie www.ziemiabielska.pl

Wszelkich informacji udziela Biuro LGD Ziemia Bielska pod nr telefonu: 33 813 69 64.

 

Czwartkowy cykl webinariów dla wnioskodawców działań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

 

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczyna czwartkowy cykl webinariów dla wnioskodawców działań Agencji. 14 września br., o godz. 10:00, zapraszamy do udziału w pierwszym, poświęconym konkursowi programu Inteligentny Rozwój „Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP”. Transmisja będzie dostępna na stronie www.parp.gov.pl. Kolejne webinaria będą odbywać się cyklicznie w czwartki o godz. 10.00. Zapraszamy!

Zapraszamy także przedsiębiorców zainteresowanych prezentacją narzędzia pomiaru ludzkiego w firmie i możliwością wykorzystania aplikacji w codziennej pracy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 26 września 2017 r. w Krakowie.Program spotkania i formularz rejestracyjny na stronie: http://www.parp.gov.pl/kapital-ludzki-wartoscia-organizacji-wykorzystaj-aplikacje-nkl-w-swojej-firmie

 

Attachments:
Download this file (Trwające nabory POIR (2).pdf)Trwające nabory POIR (2).pdf[ ]679 kB

ŚLĄSKIE ROZWIJA TWÓJ BIZNES – profesjonalne wsparcie dla firm

 

Ruszył Podmiotowy System Finansowania – narzędzie ułatwiające zdobycie dofinansowania na usługi rozwojowe. Od września śląskie mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą z łatwością uzyskać nawet 80% dotacji na szkolenia dla swoich pracowników.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

„Wyspecjalizowani na starcie”

Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. ogłasza nabór do projektu „Wyspecjalizowani na starcie”. Projekt skierowany jest do 20 osób zamieszkałych (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa śląskiego, spełniających łącznie poniższe kryteria:
a) młodzieży NEET tj.:
 w wieku 15-29 lat (do dnia poprzedzającego dzień 30. urodzin),
 nie pracujące (tj. bezrobotne lub bierne zawodowo),
 nie kształcące się (tj. nie uczestniczące w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
 nie szkolące się (tj. nie uczestniczące w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy).

Pakiet dla średnich miast

Ministerstwo Rozwoju ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję

"Nowe podejście - nowe możliwości"

Warsaw Marriott Hotel

Warszawa, 27 czerwca 2017 r. o godz. 10.30

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli miast średnich i miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze, ekspertów zajmujących się polityką rozwoju miast oraz przedsiębiorców.

 

Attachments:
Download this file (zaproszenie B2 plakat (2).pdf)zaproszenie B2 plakat (2).pdf[ ]267 kB

Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska - Nabory 2017

 

UWAGA !!!

08 lutego 2017 r.  Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska ogłosiła nabory wniosków w ramach podejmowania, rozwijania działalności gospodarczej, zachowania dziedzictwa lokalnego, wzmacniania kapitału społecznego oraz wspierania współpracy między podmiotami wykonującymi działalność gospodarczą na obszarze wiejskim objętym LSR w zakresie świadczenia usług turystycznych.

Wnioski będą przyjmowane w siedzibie LGD w dniach 22 lutego do 14 marca. Wszelkich informacji udziela Biuro LGD Ziemia Bielska pod nr telefonu: 33 813 69 64.

 

Nowe serwisy WUP

 

Szanowni Państwo,

wobec uruchomienia nowych serwisów internetowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach:


- https://power.wup-katowice.pl/  (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020)
- https://rpo.wup-katowice.pl/  (Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego 2014-2020)

 

wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem bieżących informacji na temat ww. Programów oraz działań WUP w Katowicach w obszarze Funduszy Europejskich zapraszamy do zamówienia Newsletter'ów.

Newsletter dotyczący PO WER 2014-2020 dostępny jest TUTAJ
Newsletter dotyczący RPO WSL 2014-2020 dostępny jest TUTAJ

„Zostań przedsiębiorcą – wsparcie niepełnosprawnych osób z woj. śląskiego”

 

Centrum Diagnostyki i Szkoleń sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie  „Zostań przedsiębiorcą – wsparcie niepełnosprawnych osób z woj. śląskiego” realizowanym w ramach 7.3. Wsparcie dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej dla poddziałania 7.3.3. Promocja samozatrudnienia. Szczegółowe informacje odnośnie projektu znajdują się na stronie internetowej www.cdisz.pl

Celem projektu jest udzielenie uczestnikom projektu:

•             bezpłatnego wsparcia szkoleniowo – doradczego w sprawach związanych z założeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej

•             jednorazowego wsparcia finansowego na sfinansowanie początkowych wydatków umożliwiających funkcjonowanie nowej firmy do kwoty 22 700 zł

•             udzielenie wsparcie pomostowego w formie finansowej (w wysokości do 1320 zł przez 6 miesięcy) oraz doradczej.

Projekt skierowany jest :

•             48 osób niepełnosprawnych (w tym 29 kobiet i 19 mężczyzn),

„Sprawna firma” - dotacje dla osób powyżej 30 roku życia

 

Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu zaprasza do udziału w projekcie pt.: „Sprawna firma”.

Projekt adresowany jest do osób:

  • w wieku powyżej 30 lat - od dnia 30. urodzin,
  • niepracujących, tj. bezrobotnych lub biernych / nieaktywnych zawodowo,
  • niepełnosprawnych,

Termin naboru wniosków od 1 do 17 lutego 2017 r.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy biura projektu- tel.: 32 266 50 41

 

LGD Ziemia Bielska - nabory WIOSNA 2017

LGD Ziemia Bielska zaprasza na bezpłatne szkolenia:

Mieszkasz lub prowadzisz działalność na obszarze gmin Ziemi Bielskiej i chcesz skorzystać z dotacji? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach i skorzystaj z jednego z kilkunastu wiosennych naborów wniosków.

Szkolenia, prowadzone przez p. Marzenę Cieślak, eksperta ds. wdrażania podejścia LEADER w ramach PROW 2014-2020, odbędą się w siedzibie Starostwa Powiatowego, ul. Piastowska 40, Bielsko-Biała (sala 122) w dniach: 31.01.17 (podejmowanie działalności gospodarczej), 01.02.17 (rozwijanie działalności gospodarczej, wspieranie współpracy między przedsiębiorcami z branży turystycznej), 02.02.17 (zachowanie dziedzictwa lokalnego; wzmacnianie kapitału społecznego). Program szkolenia i formularz rejestracyjny – www.ziemiabielska.pl Informacje udzielane są przez pracowników biura pod nr telefonu (33) 813 69 63.


 43-382 Bielsko-Biała, ul.Cieszyńska 367 | tel.: 33 / 49 60 200 | fax : 33 / 49 60 222 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.