+48 33 496 02 00

Wsparcie przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich

 

Na spotkanie zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 na badania, innowacje i rozwój firmy.

 

Organizator:
Zamek Cieszyn i Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku-Białej

Termin i miejsce spotkania: 
Termin spotkania: 31 stycznia 2019 r.  
Rejestracja w godzinach: 8.30-9.00
Godz. spotkania: 9.00 – 12.00
Miejsce: Zamek Cieszyn, Cieszyn ul. Zamkowa 3abc, sala konferencyjna, budynek A, Oranżeria

Czytaj więcej...

Spotkanie „Fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej z uwzględnieniem elementów wniosków o dofinansowanie”

 

 

 

Termin i miejsce spotkania:    

UWAGA DOSTĘPNE DWA TERMINY 5 i 7 luty.

 

Termin:  5 luty i 7 luty 2019r.

Godziny spotkania:  10.00-13.00

Miejsce:  Lokalny Punkt Informacyjny w Bielsku-Białej, ul. Cieszyńska 367 (sala konferencyjna II piętro)

 

Tematyka spotkania:

Tematyka spotkania skupia się na następujących zagadnieniach – m.in.:

  • Możliwości pozyskania dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej (środki Powiatowych Urzędów Pracy, operatorów wybieranych w ramach działań konkursowych (1.2.1 POWER, 7.3.3 RPO WSL), środki związane ze wsparciem obszarów wiejskich, pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej);

 

  • Omówienie dokumentacji związanej z pozyskiwaniem środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej – regulamin, karta oceny wniosków oraz omówienie zawartości merytorycznej Wniosku o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej.

 

Czytaj więcej...

BCP dołącza do grona pośredników finansowych RPO Województwa Śląskiego

 

Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości dołączyło do grona pośredników finansowych instrumentów finansowych w ramach RPO woj. Śląskiego.

Wspólnie z takimi instytucjami jak: Bank Pekao, Fundusz Górnośląski, TISE czy Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości będzie wspierało przedsiębiorczość województwa śląskiego poprzez unijne pożyczki na start. 

 

 

Czytaj więcej...

Mobilny Punkt Informacyjny w Cieszynie

 

Zamek Cieszyn oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku-Białej zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Mobilny Punkt będzie dostępny w siedzibie Zamku przy ul. Zamkowej 3 a b c w Cieszynie w dniu 31 stycznia 2019 r., w godzinach 09:00 - 13:00.

Czytaj więcej...

PREFERENCYJNIE OPROCENTOWANE POŻYCZKI NA START (0,25%)

Na grudzień 2018 roku planowane jest uruchomienie preferencyjnie oprocentowanych pożyczek na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Pożyczki będą finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Działania 7.5 - Wsparcie osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej poprzez instrumenty finansowe.

 

Szczegóły na stronie: http://www.bcp.org.pl/fundusz-pozyczkowy/pozyczki-na-start

 

Warunki finansowe pożyczki:

- Maksymalna kwota - 120 000 zł (100.000 zł ze środków EFS w ramach RPO WSL 2014-2020)

- Oprocentowanie pożyczki  stałe - 0,25%

- Maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi 7 lat (84 miesiące), przy karencji w spłacie rat do 12 miesięcy

- Fundusz nie pobiera opłat związanych z udzieleniem oraz standardową obsługą pożyczki

Czytaj więcej...

Zapraszamy do obejrzenia komiksu promującego działalność Punktów Informacyjnych pt. „Profesor Innowacyjny”

 

 

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Katowicach zaprasza do zapoznania się z komiksem pt. „Profesor Innowacyjny”, który poprzez swoją lekką formę pokazuje, że uzyskanie środków unijnych na rozwój własnej firmy wcale nie musi być trudne.

Czytaj więcej...

Uwaga!

 Mając na względzie fakt, iż w dniu 25 maja 2018 r. wchodzą w życie przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 uprzejmie informujemy, że dostosowaliśmy zasady przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych do nowych przepisów. Informacja na ten temat znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce „KONTAKT LPI”.

 

Zgodnie z przepisami wskazanego Rozporządzenia, poza dotychczasowym prawem do wglądu do swoich danych, ich poprawiania i usuwania będą przysługiwały Państwu dodatkowe prawa wynikające z przepisów Rozporządzenia, takie jak: żądanie usunięcia Państwa danych, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie czy też sprzeciw wobec przetwarzaniu danych. Państwa dane pozostają bezpieczne.

 

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Opublikowano: 24.05.2018

Podkategorie43-382 Bielsko-Biała, ul.Cieszyńska 367 | tel.: 33 / 49 60 200 | fax : 33 / 49 60 222 | e-mail: owp(@małpa)bcp.org.pl