+48 33 496 02 00

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - zapraszamy na finałowy weekend 25-27 września

 

Już w  najbliższy weekend - 25-27 września europejskie projekty ponownie otworzą się dla Was. Podczas tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich będziecie Państwo mogli uczestniczyć w przygotowanych atrakcjach bez wychodzenia z domu – w Internecie – oraz w ograniczonej liczbie również na żywo.

 

Już teraz na stronie wydarzenia można obejrzeć ciekawe materiały o projektach współfinansowanych z Unii Europejskiej. Przyjrzyj się europejskim projektom z bliska. Zobacz, jak zmienia się Polska wokół Ciebie i dołącz do nas w finałowy weekend DOFE, by poznać jeszcze więcej interesujących miejsc.

Przygotowane atrakcje będą transmitowane na żywo w finałowy weekend 25-27 września na stronie: DniOtwarte.eu.

Serdecznie zapraszamy

 

Opublikowano: 24.09.2020

UWAGA!!! Lokalna Grupa Działania "Ziemia Bielska" ogłosiła terminy naboru wniosków

 

Ważna informacja dla mieszkańców planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz przedsiębiorców z terenów: Jaworza, Jasienicy, sołectwa Czechowic-Dziedzic (Zabrzeg, Ligota, Bronów), Bestwiny, Wilamowic, Kóz, Porąbki, Buczkowic i Wilkowic.

 

LGD Ziemia Bielska ogłosiła nabory wniosków z zakresu:

  • podejmowania działalności gospodarczej,
  • rozwoju działalności gospodarczej,
  • zachowania dziedzictwa lokalnego,
  • rozwoju niekomercyjnej i ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej.

 

Ogłoszenia o naborach wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami znajdują się w Panelu Wnioskodawcy w zakładce Aktualne nabory .
 
Wnioski będą przyjmowane w terminie 07-21 października 2020 r., a wszelkich informacji udziela Biuro LGD Ziemia Bielska.
 
Dane kontaktowe:
 
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska
ul. T. Regera 81
43-382 Bielsko-Biała
 
Tel: 33 8 18 34 11
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
 
opublikowano: 17.09.2020
 

Webinarim: Mój pierwszy projekt unijny – wskazówki dla realizujących projekty

 

REKRUTACJA CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W WEBINARIUM ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA

Na webinarium zapraszamy beneficjentów, którzy chcą poznać podstawowe zasady realizacji projektów unijnych.


Organizator:

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku-Białej


Termin i miejsce:
Termin: 29 wrzesień 2020r.
Godziny webinarium: 10.00-12.30
Forma spotkania: online

Czytaj więcej...

Centrum Wsparcia MŚP

Marszałek Województwa Śląskiego wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach uruchamiają bezpłatne porady eksperckie dla przedsiębiorców.

 

Czytaj więcej...

Blisko 250 mln zł na ochronę personelu i pacjentów ZOL, ZPO, Hospicjów oraz DPS-ów

 

Od 4 sierpnia Narodowy Fundusz Zdrowia przyjmuje wnioski o granty w ramach projektu pt.: „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”.

 

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

 

Czytaj więcej...

Od 1 września 2020 r. beneficjenci, wnioskodawcy i eksperci RPO WSL nie będą mogli podpisywać dokumentów przy pomocy certyfikatów wydanych przez CC SEKAP.

 

 

31 sierpnia 2020 r. zakończy swoją działalność Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego (ŚCSI), w ramach którego działa Centrum Certyfikacji SEKAP (CC SEKAP). Tym samym wszystkie certyfikaty i zaświadczenia certyfikacyjne wydane przez CC SEKAP stracą ważność.

 

Czytaj więcej...

DOTACJE NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Na stronie rpo.slaskie.pl  w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków zostały umieszczone wyniki konkursu nr RPSL.07.03.03-IP.02-24-074/19 z zakresu wsparcia osób     w zakładaniu działalności gospodarczej.

 

Czytaj więcej...

NOWA WERSJA BAZY KONKURENCYJNOŚCI – BEKA2021

Pod koniec sierpnia 2020r. planowane jest wdrożenie nowej aplikacji  - systemu informatycznego, służącego realizacji zasady konkurencyjności opisanej w Wytycznych Ministra Rozwoju w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.

BEKA2021 zastąpi dotychczasową Bazę konkurencyjności

Czytaj więcej...

Śląski Pakiet dla Gospodarki - Miliard złotych wsparcia dla gospodarki w regionie

 

 

Śląski Pakiet dla Gospodarki to kompleksowa oferta działań i realna pomoc dla przedsiębiorców w znacznej mierze oparta o środki unijne zarządzane z poziomu województwa. Pakiet będzie uzupełnieniem działań strony rządowej w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej.

 

Pakiet dla gospodarki obejmie pięć filarów:

Czytaj więcej...

Śląski Telefon dla Seniora SENIOR-fon

W dniu 30 marca 2020r. Samorząd Województwa Śląskiego uruchomił usługę skierowaną do Seniorów Mieszkańców Województwa Śląskiego – Śląski Telefon dla Seniora SENIOR-fon.Operatorem telefonu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego

Czytaj więcej...

Podkategorie43-382 Bielsko-Biała, ul.Cieszyńska 367 | tel.: 33 / 49 60 200 | fax : 33 / 49 60 222 | e-mail: stowarzyszenie(@małpa)bcp.org.pl