+48 33 496 02 00

Szkolenie w formie webinarium: „Jak przygotować wniosek o dotację / pożyczkę na start”

 

Na szkolenie zapraszamy osoby, które zainteresowane są wsparciem w przygotowaniu wniosku o środki na podjęcie działalności gospodarczej.

 

Organizator:
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku-Białej


Termin i miejsce:
Termin: 12 listopada 2020r.
Godziny webinarium: 9.00-14.00
Forma spotkania: online

Czytaj więcej...

Szkolenia „ABC Przedsiębiorczości w pigułce”

 

 

Zamek Cieszyn w dniach 3-5 listopada 2020 r. zaprasza na kolejną odsłonę szkolenia „ABC Przedsiębiorczości w pigułce”, skierowanego do osób zainteresowanych otwarciem własnej działalności gospodarczej.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

W związku z panującą w naszym kraju epidemią wirusa SARS-CoV-2 planowana jest forma on-line szkolenia, która umożliwia zachowanie bezpieczeństwa dla każdej ze stron.

 

Szczegóły spotkania oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie

http://zamekcieszyn.pl/pl/artykul/abc-przedsiebiorczosci-wi-pigulce-(on-line)-1216

 

Opublikowano: 15.10.2020

 

Ministerstwo Klimatu zaprasza na warsztaty dla przedsiębiorców

 

 

W imieniu Ministerstwa Klimatu zapraszamy mikro, małych i średnich przedsiębiorców zainteresowanych przedsięwzięciami w obszarze poprawy efektywności energetycznej swojej działalności do udziału w warsztatach online. 

Czytaj więcej...

Webinarium: Fundusze Europejskie na podnoszenie kwalifikacji dla osób fizycznych oraz przedsiębiorców i ich pracowników

 

 

Na webinarium zapraszamy osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich na podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez udział w kursach, stażach i praktykach, jak również  wsparciem szkoleniowym w ramach usług rozwojowych skierowanych do przedsiębiorców i ich pracowników.


Termin i miejsce:
Termin: 03 listopada 2020r.
Godziny webinarium: 10.00-11.30
Forma spotkania: online

 

Czytaj więcej...

Nowy start-nowe perspektywy!

 

Firma SEKA S.A. na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła realizację projektu adresowanego do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy po przerwie wznowili działalność gospodarczą.

Z bezpłatnych szkoleń i doradztwa mogą skorzystać przedsiębiorcy którzy zakończyli działalność w ciągu ostatnich 24 miesięcy a następnie wznowili ją w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

 

Wsparcie składa się z dwóch modułów szkoleniowych:

 

Czytaj więcej...

Pożyczka Płynnościowa POIR 3 - Fundusz Górnośląski ogłasza nabór wniosków

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że Fundusz Górnośląski S.A. podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego kolejną Umowę Operacyjną na realizację Instrumentu Finansowego Pożyczka Płynnościowa POIR. Do dyspozycji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa śląskiego zostanie postawiona kwota 70 mln zł.

Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 7 października 2020 r. (środa) i będzie trwało przez pełne 3 dni robocze.

 

Więcej informacji na stronie Funduszu Górnośląskiego w zakładce aktualności i nowej - POIR 3:

https://www.fgsa.pl/finansowanie/pozyczka-plynnosciowa-poir-3/

 

Dane kontaktowe Funduszu Górnośląskiego:

 

Punkt Obsługi Klienta Centrala

tel.: +48 32 723 31 10
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Punkt Obsługi Klienta w Częstochowie

tel.: +48 32 723 31 13
kom.: +48 502 086 050
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

UWAGA!!!
Jedynym adresem e-mailowym, na który można składać wnioski jest Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., wnioski przesłane na inny adres nie będą rozpatrywane!

 

 

opublikowano: 05.10.2020

 

WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW Z POWIATU CIESZYŃSKIEGO I SZCZYRKU !

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Cieszyńska Kraina” ogłasza nabór wniosków w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy z zakresu:

 

  • Rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność 
  • Rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność – przez rozwijanie działalności gospodarczej.
  • Rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność – przez rozwijanie działalności gospodarczej.

Termin składania wniosków: 05.10.2020-19.10.2020

 

Szczegółowe informacje oraz pełna dokumentacja dostępne są na stronie LGD w zakładce "Aktualności": https://www.cieszynskakraina.pl/

 

opublikowano: 05.10.2020

UWAGA!!! Lokalna Grupa Działania "Ziemia Bielska" ogłosiła terminy naboru wniosków

 

Ważna informacja dla mieszkańców planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz przedsiębiorców z terenów: Jaworza, Jasienicy, sołectwa Czechowic-Dziedzic (Zabrzeg, Ligota, Bronów), Bestwiny, Wilamowic, Kóz, Porąbki, Buczkowic i Wilkowic.

 

LGD Ziemia Bielska ogłosiła nabory wniosków z zakresu:

  • podejmowania działalności gospodarczej,
  • rozwoju działalności gospodarczej,
  • zachowania dziedzictwa lokalnego,
  • rozwoju niekomercyjnej i ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej.

 

Ogłoszenia o naborach wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami znajdują się w Panelu Wnioskodawcy w zakładce Aktualne nabory .
 
Wnioski będą przyjmowane w terminie 07-21 października 2020 r., a wszelkich informacji udziela Biuro LGD Ziemia Bielska.
 
Dane kontaktowe:
 
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska
ul. T. Regera 81
43-382 Bielsko-Biała
 
Tel: 33 8 18 34 11
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
 
opublikowano: 17.09.2020
 

Centrum Wsparcia MŚP

Marszałek Województwa Śląskiego wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach uruchamiają bezpłatne porady eksperckie dla przedsiębiorców.

 

Czytaj więcej...

Od 1 września 2020 r. beneficjenci, wnioskodawcy i eksperci RPO WSL nie będą mogli podpisywać dokumentów przy pomocy certyfikatów wydanych przez CC SEKAP.

 

 

31 sierpnia 2020 r. zakończy swoją działalność Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego (ŚCSI), w ramach którego działa Centrum Certyfikacji SEKAP (CC SEKAP). Tym samym wszystkie certyfikaty i zaświadczenia certyfikacyjne wydane przez CC SEKAP stracą ważność.

 

Czytaj więcej...

Podkategorie43-382 Bielsko-Biała, ul.Cieszyńska 367 | tel.: 33 / 49 60 200 | fax : 33 / 49 60 222 | e-mail: stowarzyszenie(@małpa)bcp.org.pl