+48 33 496 02 00

Nieoprocentowane pożyczki na kursy, szkolenia, studia podyplomowe

 

Osoby indywidualne planujące ubiegać się o dofinansowanie na podniesienie kwalifikacji mogą skorzystać z pożyczek na kształcenie, czyli  środków zwrotnych – nieoprocentowanych.

Pożyczki udzielane są w ramachProgramu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwóji przewidują umorzenie do 25 % pożyczonego kapitału.

 

Oferta skierowana jest do osób:

- pełnoletnich, zamieszkujących na obszarze Polski, chcących rozwijać swoje umiejętności i kompetencje.
- zarówno dla pracujących (w ramach każdej formy zatrudnienia), jak i dla samozatrudnionych oraz niepracujących (bezrobotnych, na urlopach wychowawczych itp.)
- które posiadają zdolność do jej spłaty, tj. wykażą się odpowiednimi przychodami lub też które przedstawią odpowiednie zabezpieczenie pożyczki.


W ramach obu przedstawionych poniżej projektów osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych mogą wnioskować o pożyczkę przeznaczoną na studia podyplomowe, kursy, szkolenia oraz inne formy kształcenia osób dorosłych oferowane przez krajowe i zagraniczne podmioty (za wyjątkiem studiów I, II i III stopnia), trwające nie dłużej niż 24 miesiące.  

 

1.       Pożyczki na kształcenie – „Inwestuj w rozwój ” to nieoprocentowana pomoc zwrotna dla Uczestnika projektu:

 

•             wynosząca nie mniej niż 600 zł i nie więcej niż 30.000 zł,

•             bez żadnych dodatkowych kosztów (prowizji, opłat wstępnych, kosztów opracowania, itp.)

•             minimalna liczba rat/długość spłaty to 12 miesięcy, maksymalna to 36 miesięcy,

•             istnieje możliwość umorzenia 25% kwoty pożyczki (20% + dodatkowe 5%),

 

Informacje na temat tej formy wsparcia, jak również Regulamin udzielania pożyczek wraz z wzorami niezbędnych dokumentów zamieszczono na stronie projektu Inwestuj w rozwój

Wnioski o pomoc zwrotną są składane za pomocą systemu wnioskowania online.
Dane kontaktowe - telefon do dyspozycji kandydatów w sprawach ogólnych i oceny formalnej (Fundacja Fundusz Współpracy)  22 450 98 45 lub 22 450 99 15.

 

Planowany termin naboru wniosków to 7 września tego roku.

 
2.        Ogólnopolski Program Edukacji Naukowej (OPEN) - jest to fundusz udzielający pożyczek na preferencyjnych warunkach, a jego celem i głównym założeniem jest zwiększenie dostępności różnych form edukacji wśród osób pragnących podnieść swoje kompetencje zawodowe.

 

Warunki ubiegania się o pożyczkę są zbliżone (jednak nie tożsame)  do pierwszej oferty maksymalna kwota 100 tys. zł / okres spłaty max 60 miesięcy / poziom umorzenia – 25%
(15 % + dodatkowe 10%) .

 

Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Projektu OPEN, a w razie pytań do kontaktu z pracownikami biura projektu działającego przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach: tel. 22 888 62 59 / 605 418 691

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Wnioski o pomoc zwrotną są składane za pośrednictwem systemu wnioskowania online.

 

Planowany termin naboru wniosków to 6 września tego roku.

 

opublikowano:07.09.2021


 


43-300 Bielsko-Biała, ul. Zacisze 5 |   tel.: 33/49 60 200 |   e-mail: stowarzyszenie(@małpa)bcp.org.pl